Zastosowanie baniek w terapii zastanawiasz się jakie efekty da?

2022-09-29 0 Comments

Każdy z nas w młodości miał pewnie kontakt z bańkami, które stawiała mu babcia w momencie przeziębienia. Niektórzy z nas wykorzystują do dzisiaj tej metody. Jednak zastosowanie baniek w terapii podobnie jak akupunktury i masażu, należy do tych strategii leczenia, które są popularne od niepamiętnych czasów. Stawianie baniek kurs umożliwi nam poznać dokładnie jak wykonać zabieg i jakich baniek używać. Zastosowanie baniek w terapii najlepiej jest tutaj wykorzystać bańki szklane ogniowe lub bańki plastikowe próżniowe. Pozwolą one na stworzenie próżni w bańce, dzięki czemu następuje zassanie skóry. Stawianie baniek kurs dowiemy się na nim które rodzaje baniek stosowane są w terapii. Możemy wyróżnić:

  • Stawianie baniek kurs – Bańki ogniowe To bańki tradycyjne, których rozpoczęto stosować w Polsce od połowy XX wieku. Są ogrzewane np. podpalonym wacikiem wcześniej zanurzonym w denaturacie. Stawianie baniek w terapii wymaga ogromnej umiejętności z uwagi na zagrożenie poparzenia ciała.
  • Stawianie baniek kurs – Bańki bezogniowe
  • Bańki chińskie – gumowe. Próżnia wytwarza się tu wskutek ściśnięcia i rozprężenia bańki dodanej do pleców.
  • Zastosowanie baniek w terapii – Bańki bezogniowe dla maluchów Bańki można układać nawet u rocznych maluchów – przytrzymujemy je zazwyczaj krócej i jednocześnie stawiamy maksymalnie 7 małych baniek.