Kinesiotaping kurs na czym polega dynamiczne plastrowanie ,a jak je wykorzystywać?

2022-09-13 0 Comments

Kurs kinesiotaping kierowany jest do fizjoterapeutów i specjalistów i uczniów tych specjalizacji. Dzięki niemu poznają teoretyczne podstawy i praktyczną wiedzę na temat techniki, którą jest kurs kinesiology taping. Kurs w ogólny sposób przygotowuje do prostego wykorzystania posiadanych umiejętności zawodowych. Kurs kinesiotaping jest więc szczególnie znana technika wykorzystywana przez rehabilitantów, która pozwala na zniwelowanie dyskomfortu i powrót pacjenta do całkowitej sprawności w dowolnym wieku. Kurs kinesiology taping polegają na wiedzy oklejania, określonym elastycznym materiałem, ściśle ustalonych miejsc na ciele człowieka. Została ona zaprojektowana w Japonii przez Dr Kenzo Kase w latach 70 także od tego czasu zdobyła wielką popularność.
Dla kogo jest poświęcony kinesiotaping kurs https://med-coach.pl/szkolenia-kursy/taping-medyczny-medical-taping-concept/150?

  • osoby, jakie działają z pacjentami bólowymi
  • pragnące zwiększać swoje kwalifikację w praktyce, oraz nie tylko w teorii
  • funkcjonują w branży ortopedii, traumatologii
  • funkcjonują z osobami po usunięciu piersi

Kurs kinesiology taping i jak funkcjonuje dynamiczne plastrowanie?
Plastry do kinesiotapingu to plastry nie nasączone żadnym lekarstwem, posiadaj tylko klej, żeby dobrze przylegać do bolącego miejsca. Rehabilitacja rehabilitanta polega na odciążeniu bolących miejsc i wzmocnienie przepływu limfy. Budowa takiej taśmy przypomina pod kilkoma względami ludzką skórę. Kinesiology taping kurs ukażepokaże nam jak odpowiednio przylepiać plaster, żeby mógł działać prawidło. Rezultaty są praktycznie błyskawiczne. Kinesiotaping kurs perfekcyjnie sprawdzi się w kontuzjach u piłkarzy. Ból napiętego mięśnia można zniwelować tylko poprzez naklejenie takiej taśmy, a zawodnik, może kontynuować grę. Między innymi kurs kinesiology taping przyda się na 100% osobą rehabilitującym zawodników. Pozwoli on również na wzmocnienie siły fizycznej, dzięki silniejszemu przepływowi krwi. Nie wolno też w całości zdać się tylko na tą metodę terapii, dlatego najczęściej kinesiotaping jest techniką pomocniczą i to właśnie wtedy ma najlepsze efekty.


Kto może przykładać plastry do kinesiotapingu?
Kurs kinesiology taping pokaże nas prawidłowego przyklejania taśm do plastrowania. Niektórzy uważają, że możemy je ułożyć sami w mieszkaniu. Jednak często wynik jest słaby, a chore miejsce staje się tylko bardziej zaczerwienione. Kinesiotaping kurs pozwoli nam nauczy się jaką technikę dobrać do leczenia, czy naciągniecie taśmy w tym przypadku będzie skutecznym rozwiązaniem, czy raczej jej luźne przyklejenie. Kształt, wielkość i lokalizacja aplikacji również jest zróżnicowana. Niejednokrotnie uzależniona jest od miejsca, wyglądu i fazy przebiegu chorób także zastosowanego systemu klejenia. Plaster powinno się nosić max 7 dni. Po tym czasie klej już nie trzyma się tak świetnie, dlatego plaster winno się ściągnąć. Przerwa między terapiami powinna wynosić min 24h. Przeciwwskazaniami przy kuracji jest taka, że piwo i kąpiele słoneczne powinniśmy omijać. Plastry do kinesiotapingu są odporne na wodę, zatem możemy, dzięki nim normalnie żyć.

Projekt i przeznaczenia kinesiotapingu:

  • przywrócenie prawidłowej funkcji mięśni
  • zniwelowanie bólu
  • poprawienie ukrwienia
  • wspomaganie procesu gojenia się tkanek

Kurs kinesiology taping – jak się przygotować chorego do zabiegu plastrowania?

Kurs kinesiotaping przedstawi nam nie tylko techniki współpracy, ale dodatkowo odpowiednie przygotowanie chorego, który powinien posiadać ze sobą fotografię na której jest zauważalny uraz. Okolice owłosione należy wydepilować przed naklejeniem plastrów od kinesiotapingu, skoro jego poprawne ułożenie może być po prostu niemożliwe.
Kinesiology taping kurs pomoże zdobyć wartościową wiedzę w pracy z plastrami, która wbrew pozorom nie jest taka prosta. Istniej wiele oryginalnych rodzajów oklejania i rodzajów nacięć. Dlatego skłaniamy do skorzystania – kinesiotaping kurs, która pozwoli Wam osiągnięcie odpowiedniej wiedzy. Kinesiology taping kurs więc nie tylko certyfikat, lecz również wielka wiedza którą wypracujecie w trakcie kursu. Wartością jest także okres trwania – kurs kinesiotaping to zwykle 2 dni. Grupy są niewątpliwie małe, dzięki czemu każdy będzie mógł sprawdzić swoich sił.